Üreten Tüketiciler için Ürünlerimiz

Günümüz dünyasında sayıları hızla artan, hem enerji üreten hem de tüketenler arasında yerinizi almak mı istiyorsunuz?

Bir tüketicisiniz ama elektrik üretmek de istiyorsunuz. Bunu nasıl yapacağınız kadar nasıl yöneteceğiniz de çok önemli. “EDSM Mobility” odaklı ürünlerimiz tam size göre. Üretiminizi tahmin edin, planlayın, dengesizliklerden doğan cezaları ödemeyin. Sizin için sunduğumuz mobility odaklı çözümlerimiz ile tanışın.

 

Uzmanlarımız ile temasa geçmek ister misiniz?

Kontrollü ve güvenli üretim size daha çok kazanç sağlar...

Uzun yıllardır elektrik piyasalarında konu olan tartışma “elektriğin merkezi olarak mı üretilmesi” yoksa “dağıtılmış olarak mı üretilmesidir. Yeni ve yıkıcı teknolojilerin bu kadar hızlı ve bu kadar “nihai tüketici” odaklı olacağı tahmin edilemiyordu. Artık teknolojilerdeki performansın artması ve fiyatların nihai tüketici tarafından ulaşılabilir olması sebebiyle “üreten - tüketici (prosumer)” sayısı katlanarak artmaktadır.

Başlangıçta sistem operatörleri tarafından sorun teşkil etmemesi açısından, tam manası ile disipline edilmemiş olsa da bu tür profillerin hızla artması, şebekelerin arz ve güvenliğinin sağlanması amacıyla bir düzen ve yönetim gerektiriyor.

 

Geleceğin piyasasına şimdiden hazır olun...

Avrupa’daki gelişmiş elektrik piyasalarında olduğu gibi, üreten tüketiciler tarafından belirtilen saatlerde planlanan üretimlerin yapılması dışında, taahhüt edilen kısa veya uzun pozisyonlar da buna sebep olan taraf için beraberinde dengesizlik sorumlulukları getirmektedir.

 Ancak asıl amacı tükettiği elektriği daha ucuza mal etmek olan üreten-tüketiciler için, bunun takibi oldukça sıkıntılı olmaktadır. İşte bu noktada EDSM, “üreten - tüketici çözümleri” ile sizin yerinize kontrollü davranır ve olası dengesizlik durumlarınızı optimize eder.

Uzmanlarımız ile temasa geçmek ister misiniz?