Genel BakışSürekli gelişen ve değişen enerji piyasalarındaki zorlukların üstesinden kolayca gelmeniz için size teknolojik çözümler sunuyoruz.

Amacımız, Tüm enerji tüketicilerinin etkin bir piyasa katılımcısı olmasını sağlarken, olası engel ve hataları da ortadan kaldırmak için, süreçleri tamamen otomatik ve anlaşılır hale getiren digital bir platform sunmaktır.

Fayda sağlayan sektörler için tıklayınız...


Enerji piyasalarını sizin için dijitalize ettik...

Yazılım, üretim ve geliştirme aşamalarında IEEE (Software Project Life Cycle Management 12208) standardı uygulanmış ve kullanıcı dostu arayüzler ile kolay bir kullanım sağlanmıştır.

Elektriğin diğer emtialardan en büyük farkı kullanıcılarına gerçek zamanda kesintisiz, kısıntısız, belli bir standart ve kalitede ulaştırılabilmesi zorunluluğunun olmasıdır. Arz-talep dengesinin yönetimi bugüne kadar genellikle arz tarafından sağlanmıştır. Ancak gittikçe gelişen enerji piyasaları, donanım ve yazılım açısından gelişmiş akıllı altyapı sistemleri ve "yenilenebilir enerji kaynakları" faktörünün daha yaygın hale gelmesinin yarattığı dengesizlikler, sistem operatörlerini ve enerji piyasalarını “talep” tarafından da destek almaya zorlamaktadır.

Uzun yıllardır elektrik üretim dünyasında tartışma konusu olan “merkezi üretim tesisleri mi” yoksa “dağıtılmış üretim tesisleri mi” konusuna “Üreten - Tüketiciler (Prosumers)” son noktayı koymuştur. EDSM, günümüz enerji ve enformasyon teknolojilerini başarıyla birleştirerek mevcut ve enerji piyasa segmentleri arasında öncü bir iş platformu geliştirmiştir. EDSM, enerji tedarikçilerini ve tüketicilerini birbirine bağlar ve bu şekilde tüm tarafları ortak kazançta buluşturur.

Enerji Maliyet Yönetimi

Her yeni enerji alım döneminiz için yapacağınız enerji tedarik sözleşmelerinizde, en iyi fiyatı elde edin. Rekabetçi ihale süreç yönetimimizi kullanarak, sizin için rekabete giren tedarikçi sayısını artırın. 

İNCELE

Tüketim Optimizasyonu

Enerji verilerinizi tek ve doğru bir kaynakta toplayın, ölçeklendirin, paylaşın ve verimlilik odaklı yönetin. Atıl enerji üretmeyen bir sisteme sahip olun. Tüm enerji kullanım noktalarınızı izleyin ve analiz edin.

İNCELE

Sürekli Raporlama

Enerji verilerinizi sürekli takip edin. Dış veriler ile karşılaştırmalı analizleri görün. Birimleriniz arasında kesintili raporlamaya son verin. Tek merkezden tüm enerji verilerinizi yönetin. Gerçek zamanlı, ulusal ve uluslararası piyasa verileri ile tüketim miktarlarınızı ve maliyetlerinizi izleyin. İşlevsel raporlar oluşturun ve onları dilediğiniz formata dönüştürerek paylaşın.

İNCELE

Fiyat ve Talep Tahminleri

Günümüzün en değerli optimizasyon enstrümanları; doğru ve güvenilir tahminleme sistemleridir. Elektrik enerjisi, dinamik bir fiyat sistemi içerisinde fiyatlandırılır. Doğru alım fiyatına kısa, orta ve uzun dönemli, sapması düşük fiyat ve talep tahmin raporlarına göre siz karar verin. Sürpriz yaşamayın, karlı çıkın. 

İNCELE

Tedarikçiler İçin Yeni Pazarlar

Tüketicilerin taleplerini ve yayınladıkları ilanlarını görün, raporlardan yararlanarak doğru teklifler verin ve rekabet avantajı elde edin. Portföyünüze yeni serbest tüketiciler ekleyin.

İNCELE

Üreten Tüketici Çözümleri

Günümüz dünyasında sayıları hızla artan, hem enerji üreten hem de tüketenler arasında yerinizi almak mı istiyorsunuz? Sizin için sunduğumuz `mobilty` odaklı çözümlerimiz ile tanışın.

İNCELE