Fiyat ve Talep Tahminleri
Elektrik dinamik bir fiyat sistemi içerisinde fiyatlanır. 

Sürpriz yaşamayın...
Karlı çıkın... 

Doğru alım fiyatı için kısa, orta ve uzun dönemli sapması düşük fiyat ve talep tahmin raporlarına göre karar verin.

Günümüzün en değerli optimizasyon enstrümanı doğru ve güvenilir tahminleme sistemleridir.

Giderek şeffaflaşan enerji piyasalarının da bir sonucu olarak enerji fiyat tahminleri ve enerji talep tahminleri için gereken çözümler, artık daha da güvenilir hassasiyetlerde çalışabilmektedir. Ancak daha da önemli olan, bu modelleme sistemlerinin topolojilerinde makine öğrenmesine yer verilmesi ve bunun güvenilir büyük veri platformlarıyla bütünleştirilmesidir.


EDSM fiyat ve talep tahmin çözümleri, bu modelleme prensibine göre tasarlanmış olup makine öğrenmesi teknolojisi barındıran büyük verilerin işlenmesini ve en gerçekçi sonuçların elde edilmesini sağlar. Bu sayede, karar destek sistemine güvenli veriler sağlayan raporların oluşması mümkün olur.

Üretilen her veri bir sonraki veri için düzeltme parametresi olarak çalışır. İklim ve sezonsal parametreler dahil edilerek sürekli öğrenen bir algoritma sayesinde  sistem, veri kaynaklarından gelen verileri sürekli günceller, güncellenen verileri modele uygulayarak, düzeltme algoritmaları ile de düzeltmeler yapar.

Fiyat ve taleplerin gerçekçi tahminlerine sahip olmak sizi rekabette öne taşır...

Tahminleme altyapısının sadece talep edilene özgü veya çözüm sağlayıcıların geliştirmiş oldukları yazılımlara özgü olmaması gerekir. Gelişmiş piyasalar tarafından da kullanılan, yıllara sair edinilmiş veri setleri, tecrübe ve vaka çalışmalarından edinilen bilgiler ışığında, kendini ispatlamış çözümler olması şarttır.


İleri enerji piyasalarında yılların tecrübelerine sahip olan makine öğrenmesi ve büyük veri tabanlı akıllı platformumuz sayesinde artık daha hassas bir bakışa sahip olacaksınız. Böylece enerji piyasalarındaki toplam süreç çevriminin ilk ve en önemli adımı olan “tahminleme” çalışmalarında hedeflerinizi on ikiden vurma şansına sahip olacaksınız.

Uzmanlarımız ile temasa geçmek ister misiniz?